SILNIK I STEROWNIK DO MIODAREK Zobacz większe

TOPIARKA SŁONECZNA

S07

Nowy produkt

Topiarka Słoneczna jest urządzeniem przeznaczonym do równoczesnego wytopienia wosku z wielu (do 10 szt.) wycofanych plastrów pszczelich.

Więcej szczegółów

Czas realizacji do 21 dni roboczych

390,00 zł brutto

Więcej informacji

Topiarka Słoneczna jest urządzeniem przeznaczonym do równoczesnego wytopienia wosku z wielu (do 10 szt.) wycofanych plastrów pszczelich. Plastry te mogą zawierać pierzgę, stare zapasy skamieniałe, mumie itp. Jest to najtańszy sposób topienia wosku - wykorzystuje energię słoneczną. Plastry w ramkach przeznaczone do wytopienia z nich wosku umieszcza się górna beleczką w dół, w koszu i przedziela blachami aluminiowymi.
Podczas słonecznej pogody promieniowanie słoneczne przenika przez szybę poliwęglanową i nagrzewa wnętrze Topiarki Słonecznej. Działa zarówno bezpośrednio jak i jest odbijane od wewnętrznej strony pokrywy, która pełni funkcję lustra. Blachy pochłaniaczy ciepła nagrzewają się do temperatury ok. 150°C, wypromieniowując to ciepło na metalową obudowę komory. Plastry nagrzewają się do temperatury ok. 120°C, co powoduje topienie się woszczyny. Uzyskany wosk jest krystaliczny i wybielony. Po wytopieniu wosku ramki czyści się nożem, jako że wypalony kit jest kruchy i pylisty. Ramki są już wyjałowione. Czas trwania topienia wosku uzależniony jest od nasłonecznienia. Przyjmuje się, że trwa od 3 do 6 godzin.

Zalety ekonomiczne:
Darmowa energia słoneczna,
Obniżenie pracochłonności co najmniej o 70%

Zalety ekologiczne:
Wyjałowione ramki,
Jasny wyjałowiony wosk

Wymiary zewnętrzne::
szerokość: 700mm
długośc: 600mm
wysokość: 190mm

Wymiary wewnętrzne tacy na ramki/wosk:
szerokość: 610mm
długośc: 470mmNr katalogowy: S07